FAQ

VAŠE NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY

 • Co to je kombucha?

Kombucha, které na východě po staletí říkají DLOUHOVĚKOST, dodává tělu duševní i tělesnou vitalitu. Kombucha není houba, jak si mnozí myslí, ale symbióza kultur kvasnic, laktobacilů, kvasinek a bakterií, označovaná zkratkou SCOBY (symbiotic colony of bacteria and yeast), jejíž soudržnost je zajišťována celulózou tvořenou octovými bakteriemi. Kombucha roste v oslazeném čaji, kde je podporována kofeinem, theobrominem a theofylinem. Speciální technologií vyrobený extrakt z Kombuchy pomáhá vylučovat těžké kovy, harmonizuje střevní mikroflóru a je zdrojem cenných probiotik. Podporuje funkci jater, žlučníku a některé studie ukazují, že může až 70 % toxických látek pro játra a ledviny neutralizovat! Kombucha pomáhá při hubnutí, má antimikrobiální účinky a pozitivní vliv na hladinu krevního cukru. 

 • Odkud se kombucha vzala?

O původu kombuchy kolují různé pověsti z různých konců světa, ale pravděpodobně nejstarší příběh vzniku kombuchy pochází z Číny, kde se před více než 2000 lety, za časů dynastie HAN, začal vyrábět lahodný zdravý nápoj. Byl považován za boží dar a měl udržovat dlouhý život plný radosti, kouzel a slastí. Podle jiné legendy získala kombucha svoje jméno po korejském lékaři Kombu, který ji přinesl do Japonska a s její pomocí vyléčil císaře Inkia. Jméno je spojením jména tohoto lékaře a japonského slova pro čaj Cha – Kombucha. Více o historii kombuchy se dočtete ZDE.

 • Jaké má kombucha léčivé účinky?

Kombucha podporuje imunitu, pomáhá detoxikovat tělo (odstraňuje toxiny a těžké kovy z organismu), podporuje správnou funkci cévního systému (srdeční činnost a očista krve) a trávicího traktu (především střevní mikroflóry), pomáhá při problémech s funkcí ledvin (podpora čištění a močopudné účinky) a žlučníku. Působí jako velmi účinný antioxidant. Má pozitivní vliv na detoxikaci jater. Je efektivní prevencí před infarktem a mozkovou mrtvicí a přispívá k celkové psychické pohodě. Laboratorní testy prokázaly pozitivní vliv kombuchy na prevenci vzniku rakoviny.

 • Jaké vitamíny a minerály kombucha obsahuje?

Kombucha obsahuje: B1, B2, hořčík, vápník, draslík i nezbytné stopové prvky měď, nikl, mangan, železo, zinek, kobalt, kyselinu L-mléčnou, B3, B5, B6, C vitamin, kyseliny glukonovou a glukuronovou. Kyselina glukuronová pomáhá zpomalovat proces stárnutí, regulovat cholesterol a triglyceridy a čistit celé tělo od škodlivých toxinů. Kyselina L-mléčná má silný protinádorový účinek, zatímco vitamín B6 je nezbytný pro práci mozku a centrálního nervového systému. Vitamín C (kyselina L-askorbová) je nezbytný k životu a udržení celkového tělesného zdraví a v lidském těle zlepšuje imunitní systém. Kyselina octová zabíjí parazitické bakterie.

 • Mohou užívat kombuchu těhotné ženy a děti?

Vzhledem k nedostatku údajů se použití kombuchy (a extraktu z ní) nedoporučuje těhotným ženám a dětem do 3 let. U LifeBoosteru, díky jeho extrémní síle a koncentraci, se nedoporučuje dětem do 12 let.

 • Mohou užívat kombuchu a vaše produkty i diabetici?

Kombucha má pozitivní vliv na hladinu krevního cukru, tudíž ji mohou pod dohledem odborníka užívat i diabetici 2. typu. U produktu LifeBooster je speciální dávkování pro diabetiky uvedeno detailně.

 • Má konzumace kombuchy vedlejší účinky?

Vedlejší účinky jsou minimální a mohou se objevit na začátku užívání kombuchy. Patří k nim nevolnost, močopudnost, pálení žáhy (což je našich přípravků eliminováno, protože přesto, že prošly procesem fermentace, nejsou perlivé a neevokují tedy k pálení žáhy či říhání) nebo střevní problémy. Dají se zmírnit snížením dávky kombuchy nebo jejím užíváním současně s jídlem. Ve výjimečných případech může dojít, jako i u jiných potravin, k alergické reakci. V případě nežádoucích účinků je nutné se poradit s odborníkem nebo kontaktovat naši firmu.

 • Co je to LifeBooster a pro koho je vhodný?

LifeBooster je kombinovaný přípravek ze 100 % přírodních substancí (extrakty) kombuchy, noni, black goji berry a aloe vera. Používá se jako doplněk stravy ke zvýšení energie. Synergický efekt spojených surovin zvyšuje navzájem jejich účinnost. Výsledná jedinečná směs má vysoké adaptogenní účinky. Tím dochází ke zlepšení vitálních funkcí celého organismu. LifeBooster je 100% přírodní funkční potravinový doplněk, bez konzervačních látek, pesticidů, přísad a látek zlepšujících chuť. Vhodný pro vegetariány i vegany, osoby s laktózovou intolerancí i celiaky.

 • Co je Kombooster a pro koho je vhodný?

Je to koncentrovaná přírodní síla pro vaši tělesnou energii, která obnoví vaši celkovou vitalitu a zdraví. Vyjímečná účinnost a síla koncentrátu ze speciálně vyšlechtěné Kombuchy spočívá ve schopnosti uvést do rovnováhy váš oběhový systém. Díky svému unikátnímu složení je Kombooster schopen řešit důsledky a dostat se až k příčinám vzniku cévních onemocnění. Dále podporuje správnou funkci jaterní a srdeční činnosti. Působí jako velmi účinný antioxidant. Má pozitivní vliv na trávicí soustavu a je přirozenou a velmi efektivní prevencí před infarktem a mozkovou mrtvicí. Napomáhá vyplavit veškeré škodlivé látky z vašeho organismu. Koncentrát Kombooster je zcela přírodní, nemá žádné vedlejší účinky a je vhodný pro vegetariány i vegany, osoby s laktózovou či lepkovou intolerancí. Pod dohledem odborníka mohou užívat i diabetici.

 • Čím je Kombooster unikátní?

Kombooster je unikátní svou koncentrací, která je nenahraditelná v porovnání s dostupnými produkty obsahujícími kombuchu na EU trhu, či s kombucha čajem pocházejícím z domácí výroby.

 • Jaké je doporučené množství Komboosteru/LifeBoosteru/Elixíru Aloe?

Všechny potravinové doplňky užívejte vždy spolu s informacemi z příbalového letáku.

Kombooster má doporučené dávkování 2x až 3x denně po 5 - 7ml (1 lžička) jako prevence. Při zdravotních potížích konzultujte zvýšení dávek s odborníkem. Pro větší účinek, v případě nižší imunity a potřeby vyživit tělo, 3 x denně čajovou lžičku před jídlem. Přípravek se může přímo konzumovat, nebo ředit vodou a přírodními šťávami (ideální je citrón).

LifeBooster užívejte 20 min před jídlem jednu polévkovou lžíci, 2x max. 3x denně, v případě reakcí se žaludečními šťávami užívejte po jídle. Pro zvýšení vstřebávání poválejte v ústech cca 30 vteřin a následně polkněte. Pro nejlepší efekt, nepijte žádnou tekutinu 30 minut před konzumací a poté za dalších 30 minut po požití vypijte 2 sklenice vody. Přípravek není určen pro děti do 12 let (jen po konzultaci s odborníkem), těhotné a kojící ženy. Přípravek se může přímo konzumovat, nebo ředit vodou a přírodními šťávami či citrónem. Jestliže požijeme více přípravku, může dojít k čistícímu efektu. Snížíme dávkování a kontaktujeme odborníka.

Aloe elixíry užívejte 20 min před jídlem, 1-2 polévkové lžíce 2x až 3x denně, v případě reakcí se žaludečními šťávami užívejte po jídle. Pro zvýšení vstřebávání poválejte v ústech cca 30 vteřin a následně polkněte. Pro nejlepší efekt, nepijte žádnou tekutinu 30 minut před konzumací a poté za dalších 30 minut po požití vypijte sklenici vody. Přípravek se může přímo konzumovat, nebo ředit vodou a přírodními šťávami nebo s citrónem. Jestliže požijeme více přípravku, může dojít k čistícímu efektu. V tomto případě snížíme dávkování a kontaktujeme se s odborníkem. Dávkování pro diabetiky: užívejte 20 min před jídlem 1 polévkovou lžíce 1x až 2x denně, v případě reakcí se žaludečními šťávami užívejte po jídle a zapíjejte vždy sklenicí vody. 

 • Jak Kombooster/LifeBooster/Elixír Aloe skladovat?

Kombooster/LifeBooster uchovávejte mimo dosah dětí, do teploty 30 °C v dobře uzavřené láhvi, aby nedošlo k odparu vody. Chraňte před mrazem a nedávejte do lednice. Po otevření uchovávejte při pokojové teplotě. Neskladujte na přímém slunci. Před každým použitím velmi důkladně protřepejte. V chladných měsících může obsah zatuhnout, dejte na teplé místo, například k topení, nebo do teplé vody, poté se rozpustí. Může se také vytvořit v horní části lahve “zatuhlý špunt”, stačí prorazit například špejlí a po protřepání konzumovat. Zatuhnutím a následným rozpuštěním obsah nic neztrácí ze své vysoké kvality. Nepoužívejte přípravek po expiraci.

Aloe elixíry po otevření uchovávejte při pokojové teplotě nebo nejlépe v lednici. Neskladujte je na přímém slunci. Před každým použitím velmi důkladně protřepejte. Uchovávejte mimo dosah dětí. Nepoužívejte přípravek po expiraci. Datum výroby je uvedeno na etiketě.

 • Co je ta sedlina na dně láhve? Co s ní mám dělat?

Sedlina je přirozeným jevem a nijak nesnižuje kvalitu výrobku. Naopak, sedlina/kal u dna obsahuje maximální koncentraci zdraví prospěšných látek, takže nezapomeňte před každým použitím velmi důkladně nápoj protřepat.

 • Je vhodná kombucha i pro vegany?

Ano, kombucha je vhodná pro vegetariány i vegany.

 • Jsou vaše produkty opravdu kvalitní? V čem jsou lepší než ostatní nápoje z kombuchy koupené třeba ve zdravé výživě?

Výjimečnost našich produktů je dána především jejich ojedinělou koncentrací jednotlivých složek - extraktů, které jsou vyráběny speciální technologií. Na té pracoval tým odborníků přes 8 let. Výsledné koncentráty jsou zcela přírodní, nemají vedlejší účinky a jejich kvalitu dokazuje i fakt, že je mohou i alergici, lidé s laktózovou či lepkovou intolerancí, diabetici a další osoby náchylnější k nemocem. Jedna lžička (7 ml) našeho extraktu má stejnou sílu jako 4,5 litrů nejkvalitnějšího kombucha čaje.

 • Mají vaše produkty nějaký certifikát kvality?

Ano, naše produkty prošly certifikací kvality dokonce i v Německu a jsou schváleny vpro distribuci v EU.

 • Co dělat, když mi kombooster/lifeBooster zkrystalizuje/zmrzne/ztuhne? Změní se jeho účinky?

V chladných měsících může obsah zatuhnout, dejte na teplé místo, například k topení, nebo do teplé vody, poté se rozpustí. Může se také vytvořit v horní části lahve “zatuhlý špunt”, stačí prorazit například špejlí a po protřepání konzumovat. Zatuhnutím a následným rozpuštěním obsah nic neztrácí ze své vysoké kvality.

 

Envelope icon
Write to us I want to know about ongoing events, discounts and news. I'm interested in discount codes and other benefits associated with signing up. I want answers to questions about health and healthy lifestyle. If you have answered YES at least once, just write us your e-mail and you will be up to date…